Loading Map....

Дата/час
03/10/2017
17:30 - 19:00

Място
РБ „Гео Милев“
пл. Жеравица 1
Монтана

Категория


Представяне на книгата "Свечеряване" от Красимира Кацарска

„Свечеряване“ е моето голямо изпитание за преминаването по тежкия път към здравето и нормалния ритъм на живот. Затова давам тази книга на своите читатели с доверие в тяхната добронамереност и с желание да не стигат до преживените от мен прагови моменти, за да бъдат удовлетворени от личните си избори. А те наистина са по-важни от ударите на враговете.
И най-важното: в тежките моменти на изпитание нека всеки хване ръцете на хората от своето семейство, защото те са най-силният мотив за продължаване напред. И тогава добрият резултат може и да се забави, но непременно ще дойде. Вярвам в това!“
От авторката

Красимира Кацарска е родена, живее и работи в Благоевград. Автор е на 66 книги /17 художествени, 8 литературоведски и 41 методически/, издадени в почти 90-хиляден тираж. Публикациите ѝ са повече от 1000, поместени в над 65 издания. Член е на Съюза на българските писатели, на Националната асоциация на литераторите, на Регионалния филиал на Славянското
дружество в България. Кореспондент е на вестник „Словото днес”. 41 години работи като учител по литература, като защитава с отличен всички професионално-квалификационни степени и е първият базов учител по методика на литературата към ЮЗУ „Неофит Рилски”. Избрана е за „Учител на годината” за 1999 година.

Носителка е на множество сертификати, плакети, на почетното отличие „Неофит Рилски”. Печелила е международни и десетки национални литературни награди. Награждавана е за цялостен принос към литературата от Съюза на българските писатели, от Съюза на народните читалища, от Община Благоевград и от читалищата „Никола Вапцаров”, „Христо
Смирненски” и „Раковски” в София и от читалище „Никола Вапцаров – 1866” – Благоевград. Петкратно е номинирана за „Жена на годината” в родния си град. Красимира Кацарска е председател на Творческото обединение на Югозападна България „ХХІ век“, художествен ръководител на Литературния салон „Огнище” и на Ателие за творческо писане „Ритъм” при Народно читалище „Никола Вапцаров – 1866”.