fb
БългарияНовини

Най-вълнуващите книги за лято 2022 г.

73 мин.
Снимка: Freepik

Книгоиздателска къща „ТРУД“

„Принцеса завинаги“ (Хрониките на Роузууд 5) от Кони Глин

Заповядайте в магичния свят на “Хрониките Роузууд” в петата и последна част от тази великолепна поредица. Ели е непокорна принцеса, която вече не крие истинската си самоличност. Лоти е нейният ангел-пазител, който иска да защити Ели от заплахата на Левиатан. Джейми е Партизанът на Ели, доживотен бодигард, заклел се да защитава принцесата на всяка цена, но… мистериозно е изчезнал. Могат ли тримата да се съберат отново? И на каква цена? Тъй като короната е изложена на риск, залозите никога не са били по-високи…

Търсете в книжарниците и онлайн от 15 юли.

„Световен ред“ от Хенри Кисинджър

Всъщност глобален “световен ред” никога не е съществувал. Това, което минава за ред в наши дни, е обмисляно в Западна Европа преди четири столетия на мирната конференция в германския район Вестфалия, провеждана без участието или дори без знанието на повечето континенти или цивилизации. Вестфалският мир отразява реалното приспособяване към действителността, а не някакъв изключителен морален импулс. Той свързва в система независими държави, въздържащи се от намеса във вътрешните работи една на друга и взаимно контролиращи амбициите си, чрез общо равновесие на силите.

Търсете в книжарниците и онлайн от 20 юли.

„Кратка илюстрована история за космическите изследвания“ от Дейвид Уест

Откакто човечеството съществува хората гледат към нощното небе и се чудят какво има там. Относително отскоро в нашата история – до преди около 60 години, хората имат възможността „да погледнат“. Постижението да бъдат пуснати първите сателити, а по-късно и хора, в орбитата около Земята, е вълнуваща новина за вестниците из целия свят. Първите астронавти са почитани като герои, докато днес те могат да летят до Международната космическа станция и да се върнат, без дори да бъдат споменати в медиите. В началото на космическата ера през 50-те години на 20. век само две страни – Съединените щати и Съветският съюз (СССР), имат възможностите да изстрелят летателен апарат в орбитата на Земята и отвъд нея. Днес има 13 правителствени агенции, включително Европейската космическа агенция, Китай, Индия и Япония. Всички те са разработили дългосрочни програми за изследването на Космоса. Въпреки че има планове за нова експедиция до Луната и дори за пътешествие до Марс, засега всички пътувания се извършват от космически сонди като „Джуно“, „Розета“ и „Касини“. Тези роботи-изследователи не се нуждаят от храна, вода или въздух, за да оцелеят, и могат да пътуват до места, където никой човек не би оцелял. Те се изпращат в най-далечните части на Слънчевата система.

Търсете в книжарниците и онлайн.

Виж останалите заглавия на следващите страници