fb
На щанда на...Панаирът

Добре дошли на щанда на „Парадокс“ (Б10)

3 мин.

Advertorial

И тази година издателство „Парадокс“ се включва в Панаира на книгата от познатото от предишни години място в – щанд Б10, полуетаж „Запад“, НДК. Ще можете да се подготвите с книжни подаръци за предстоящите празници с отстъпка от 20% и 50% на редица от най-добрите издания на „Парадокс“, а най-новите им заглавия ще ви очакват на първа линия на щанд Б10.

Сред най-популярните заглавия до момента е “Балканалия. Да растеш по време на преход” от Самира Кентрич е графичен роман, проследяващ израстването на едно дете от преселническо работническо семейство в Социалистическа федеративна република Югославия. Написан и илюстриран от Самира Кентрич, „Балканалия“ е дълбоко личен и съкровен колаж от моментите в нейния собствен живот. Авторката се срещне с българските почитатели на графичния роман и изкуството на 11 декември на сцената на Културната програма на Софийския международен панаир на книгата.

Четири от най-новите заглавие в каталога на издателство „Парадокс“ излязоха в последния месец и ще очакват читателите на щанд Б10.

„Нощни работи“ от чешкия поет, прозаик и журналист, текстописец и музикант Яхим Топол привидно е разказ за всичко онова, което може да се случи нощем – в големия град или в най-затънтеното село, във физичен или в метафизичен план. Срещи с хора, веселие и насилие по кръчми, първа любов и греховна страст, панаирджийски забавления, забранени лечителства и невинни вещерски ритуали и детински изпитания за „мъжество“, търсене на тайни от миналото, спомени, фантазии и страхове…

„Изпитанието на Розара“ е български фентъзи роман. Негов автор е Никола Чалъков, с когото можете да се срещнете на щанд Б10 в петък, 13 декември, от 14 до 18 ч. Младата Розара е неопитна и незряла, но изпълнена с решимост. Изпратена е в малкия град Дитрум, за да разреши проблем от магическо естество. Ако се провали, ще бъде прокудена от Кръга на лунната светлина и връзката й с магията ще бъде прекъсната.

„Алкохолен делир. Литературни репортажи за Русия от XXI век“ от полския репортер и журналист Яцек Хуго-Бадер събира данни, достъпни в много медии, но този път през призмата на личните истории. Съветския съюз го разпаднаха през декември 1991 г. и значи формално не съществува. Но съществуват последиците от него. Измерени в цифри и статистики, те са страшни. Днес в Русия, само по официални данни, са регистрирани: алкохолици – над 4 580 000; наркомани –8 870 000; психично болни – 978 000; ХИВ-позитивни – 2 380 000. Руската федерация заема първо място в света по: брой на умишлените убийства и самоубийства; честота на пътнотранспортните произшествия; обема на търговията с хорa и още много подобни категории. В репортажите на Бадер абстрактните цифри получават лице и глас.

„Довиждане, Птицо“ от арменския писател Арам Пачян не дава отговори, а поставя въпроси. Книгата е като пъзел, който читателят сам трябва да нареди, а картината не е пълна, докато и последното парче не е на мястото си, докато не бъде прочетена и последната страница.

Разбира се, наред с всички нови заглавия, ще откриете и тези, които винаги будят интерес у ценителите на литературата ©мисъл – книгите на Светлана Алексиевич, Лоран Бине, Жан Д’Ормесон, Виктор Пелевин, Сергий Жадан и много други.

Заповядайте на щанд Б10, полуетаж „Запад“, НДК, всеки ден между 10 и 15 декември!